Masáže

Klasická masážnejčastěji používaným druhem masáže. Provádí se pomocí hmatů, které jsou seřazeny do přesně stanovených masážních sestav pro jednotlivé části těla. Vhodná u chronických bolestivých stavů, napomáhá uvolnění bolestivých spazmů a blokád vzniklých v důsledku různých úrazů a přetěžování. Zlepšuje cirkulaci krve a lymfy, což napomáhá odbourání odpadních látek. Neméně důležitý je vliv na psychiku, uvolnění napětí a stresu. Klasická masáž může být částečná nebo celková. Používáme olej.

Reflexní masáž - založena na principu reflexologie vytvořené ve 20. letech 20. století americkým lékařem Williamem Fitzgeraldem. Její podstatou je, že každá část těla i vnitřní orgán mají svoje nervové propojení s určitou oblastí na povrchu těla. Při masáží se stimulují tzv. reflexní zóny, prostřednictvím kterých lze táto vzdálená místa ovlivňovat. Jsou přesně dané hmaty a sestavy, které terapeut dodržuje, cílem je odstranění reflexních změn. Masáž má na organismus účinky jak místní tak vzdálené. Masíruje se bez použití olejů, emulzí.

Baňkování - vakuová masáž, která se provádí pomocí skleněných nebo jiných baněk, ve kterých je vytvořen podtlak. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body..) nebo se používají k masáži. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu, aktivuje lymfatický systém, příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů, detoxikuje organismus.

Kontaktujte nás a my Vám rádi sdělíme podrobnější informace a poradíme s výběrem.