Skupinová cvičení

Zdravá záda

Cvičení je zaměřeno na správné zapojení svalů hlubokého stabilizačního systému, zapojení tzv. středu těla, vyrovnání svalových dysbalancí. Důraz je kladen na nácvik správného stereotypu dýchání, zapojení bránice a pánevního dna. Součástí cvičení je stabilizace i mobilizace kloubů, strečink, závěrečná relaxace. Využíváme rehabilitačních cviků, prvků jógy a pilates, případně využíváme pomůcky (overbally, gymbally, therabandy..). Cílem je zlepšení vnímání vlastního těla, zlepšení držení celého těla, zlepšení svalové koordinace, síly a flexibility, prevence i odstranění bolestí pohybového aparátu, využití naučených cviků a stereotypů v běžném každodenním životě. V neposlední řadě má cvičení v kombinaci s prohloubeným dýcháním velmi příznivý vliv na psychiku.

Cvičení v malých skupinkách (max. 6 klientů) pod vedením fyzioterapeutky umožňuje individuální přístup a kontrolu správného a kvalitního provedení cviků. 

Cvičení pro těhotné

Lekce jsou zaměřeny na protažení celého těla, uvolnění pánve, kyčelních kloubů, křížokyčelních kloubů (SI skloubení) a bederní páteře, stabilizaci páteře, posílení problematických svalových skupin. Velký důraz je kladen na nácvik správného dýchaní, zapojení bránice a správné zapojení a relaxace pánevního dna (prevence poporodního prolapsu dělohy, prevence inkontinence). Součástí je i závěrečná relaxace pro odpočinek těla i duše, který budoucí maminka velmi potřebuje. Lekce se skládá z rehabilitačních cviků, prvků gravidjógy, hormonální jógy, pilates.

Přínosy cvičení v těhotenství:

 • prevence i odstranění bolestí zad
 • zlepšení celkové kondice
 • příprava k lepšímu zvládnutí porodu i období šestinedělí
 • pozitivní vliv na vývoj plodu
 • posílení i nácvik relaxace svalů pánevního dna (prevence poporodního prolapsu dělohy, prevence
  inkontinence moči a stolice)
 • prevence otoků dolních končetin a prevence vzniku křečových žil
 • zlepšení kvality spánku
 • prevence vysokého krevního tlaku v těhotenství
 • příznivý vliv na psychiku maminky i miminka

Cvičení probíhá v malé skupince (max. 6 klientek) pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Markéty Kuncové, maminky dvou dětí. Výhodou malé skupinky je individuální přístup, možnost konzultace zdravotního stavu těhotné ženy s fyzioterapeutkou, kontrola správného a kvalitního provedení cviků.

Kondiční cvičení

Cílem je udržení a zlepšení celkové kondice těla. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Při cvičení využíváme různé pomůcky (míče, overbally, therabandy, pružné tahy) i vlastní váhu těla.

Cvičení probíhá v malé skupince (max. 6 klientek) pod vedením fyzioterapeutky Bc. Petry Gärtnerové.

Kontaktujte nás a my Vám rádi sdělíme podrobnější informace a poradíme s výběrem.